Arka Planı
Göster/Gizle

TİYATRO "EVLİLİK BİLMECESİ"

Etkinlik : Tiyatro
Tarih : 22 Ocak 2014 , Çarşamba
Süre :
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede :

Ephraim Kishon'un Nikah Kağıdı'adlı eserinden Esra Çengel tarafından uyarlanan "EVLİLİK BİLMECESİ " adlı 2 perdelik komedi oyunu 28 Ocak ta perdelerini açıyor. Bu oyunun ilk perdesini beraber izleyelim.

Tarih: 28 Ocak Salı Saat: 20:30 Buluşma Yeri: 19:30 Profilo Tiyatro Kafe Yer: Profilo Kültür Merkezi Büyük Salon Gişe Fiyatı: 40 TL DagTrek Özel Fiyatı: 25 TL (İsim yazdırıp gelmeyenlerden bilet bedeli alınacaktır ) Kontenjan: 30 Kişi

Bilet alabilmek için mutlaka bilgi@dagtrek.com mail adresine ad-soyad, istenilen bilet sayısı ve telefon numarası bilgileri içeren bir mail atmanız gerekmektedir.

Komedi, 2 perde

Yönetmen: Kemal Başar Oyuncular: Mehmet Çepiç, Şebnem Özinal, Orçun Kaptan, Serdar Sevtekin, İlter Akcebe, Ceylan Yılmaz.

Yönetmen Kemal Başar'ın oyun hakkındaki görüşleri şu şekilde;

“Efrahim Kishon'la tanışalı uzun seneler oldu. Öykülerine bayılırım gençliğimden beri. Aziz Nesin'in, Guareschi'nin öykülerine bayıldığım gibi... Ait olduğu toplumu, insanı, zaaflarını tüm açıklığıyla eleştiren, birçoğuna normal gelen tutumların, davranışların, inanışların aslında ne matrak yanları olduğunu yüzümüze vuran, ilerici yazarlar... Bugün bir Kishon oyunuyla başbaşayım. Ha İsrail insanı, ha Türkiye... Insan her yerde insan. Aynı tuhaflıklar, zaaflar, kompleksler... Iyi ki var bu büyük yazarlar hayatımızda... Yaşananlar aslında trajik; ama komedi de aslında o durumu yaşayanın trajedisinden çıkmıyor mu? Iyi, nitelikli bir komedi sunmaya çalıştık; çok iyi yazılmış bir eserden yola çıkarak... Bugün tiyatro izleyen, tiyatroyla ilgilenen herkes saygıdeğerdir bizim için. İlginizin karşılığını verebilmek umuduyla... Yaşasın tiyatro!”

evlilik_site

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0