Arka Planı
Göster/Gizle
TRABZON RİZE ARTVİN DOĞUKARADENİZ YAYLALAR GEZİSİ

TRABZON RİZE ARTVİN DOĞUKARADENİZ YAYLALAR GEZİSİ

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 18 Haziran 2016 , Cumartesi
Süre : 5 Gece 6 Gün
Kontenjan : 14 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 2
Nerede : Trabzon Rize Artvin
Not :

Karadeniz Bölgesinin En Güzel Yaylalarında 6 Gün

Sizler için pek çok Karadeniz güzelliğini bir arada göreceğimiz dolu dolu bir programımız var. Yorucu ve uzun olmayan kısa yürüyüşler ve Trabzon’dan Artvin Gürcistan sınırına kadar bölgenin kendine özel birbirinden farklı güzelliğini birlikte görelim.

Doğu Karadeniz’in masalsı yaylaları, ormanlarına arasına gizlenmiş şelaleleri, coşkun dereleri, yörenin kendine has bitkileri, Laz, Hemşin ve Gürcü tatları… Bütün bunlar bizi bekliyor. Yok olmaya direnen ve kendine özgü pek çok güzelliği barındıran bu topraklar tulum sesiyle, horonun coşkusuyla bizleri çağırıyor.

Karşılaştığınız her Karadeniz Gezisi yaylaları kapsamaz bu nedenle programımızı detaylı incelemeniz ve sınırlı kontenjanda gecikmeden yerinizi almanız önemlidir. Gezimize gelirken mutlaka kendi sağlığınız ve gezi düzeni adına yanınızda bulunması gereken önemli malzemeleri almalısınız. Gezi sırasında uzun süre doğa da olacağımız için sizleri düşünerek bu uyarıyı yapıyoruz. Lütfen bu programı içinde yayla gezileri barındırmayan gezilerle karıştırmayın.

Gezimiz boyunca doğada olacağımız için lütfen gerekli malzemeler bölümünü okuyun. Bu malzemeler gezi boyunca rahat zamanlar geçirmenizi sağlayacak. 

Etkinliğe kayıt olabilmek www.dagtrek.com internet sitemize üye olmanız ve buradan faaliyete katılmanız gerekmektedir. 2016 yılı başlarına kadar başvurular toplanacak ve ön kayıt için kaparo talep edilecektir.

Bilgi almak için Faik Kayhan 0532 792 49 39 veya bilgi@dagtrek.com

Uçak biletleri için ise; erken davranıp fiyatlar artmadan almanız sizin yararınıza olacaktır. Dileyen arkadaşlarımız karayolu ulaşımını da tercih edebilirler. Trabzon buluşma saatimiz 10 00 dır. Dönüş biletlerimiz saat 19:00 dan sonra olmalıdır.

Uçuş önerileri şöyledir: Pegasus Havayolları'nda şuan da biletler gidiş dönüş 105 TL Gidiş ;

Pegasus havayolları ile 18 Haziran 2016 Cumartesi / Sabiha Gökçen Hava alanından 06:00’ta kalkış ve Trabzon Hava limanına 07:45 varış

Dönüş ; Pegasus havayolları ile 23 Haziran 2016 Perşembe / Trabzon Hava alanından 21:15 ‘te kalkış ve İstanbul SWA’a 23.00’ta varış

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 8657 numaralı Seyahat Acentası Vitray Travel organizasyonudur.

  • Gerekli Malzemeler
  • Program
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Uyarılar

Rahat bir bilekli outdoor tipi yürüyüş botu,
Yürüyüşlerde yanımızda taşımak için küçük bir sırt çantası,
Yağmurluk ve hatta bir panço,
Şapka, güneş gözlüğü ve kremi,
Hafif bir polar ceket, varsa kullandığınız ilaçlar.

1. gün 18 Haziran Cumartesi; Sabah saat 10:00 da Trabzon Havalimanında buluşuyoruz ve aracımızla kahvaltıya gidiyoruz. Kahvaltı sonrasında O tarihte açılacağını öğrendiğimiz Altındere Vadisi Milli Parkında bulunan Sümela Manastırı’na gidiyoruz. Yüksek bir yamaçta bulutların arasına gizlenmiş bu manastırı gezdikten sonra rotamızı Uzungöl’e çeviriyoruz. Haldizen deresinden beslenen bu set gölünün dağlar arasında görüntüsü çok güzeldir. Uzungöl’ü gördükten sonra Çamlıhemşin’e doğru yola çıkıyoruz. Fırtına deresini izleyerek akşam kalacağımız otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

2. Gün 19 Haziran Pazar; Fırtına deresinin güzellikleri içinde merhaba dediğimiz günün sabahında otelimizde kahvaltımızı alıyoruz. Kaçkar dağlarından süzülüp gelen derelerin birleşmesi ile coşkun sularını üzerinden geçen köprüler ve yamaçlarına kurulmuş köylerin güzelliğine akıtan Fırtına deresi boyunca uzanan Fırtına Vadisi’ni keşfedeceğiz bu gün. 3 gün boyunca yaylaları, köyleri ve birbirinden güzel doğal zenginlikleri keşfedeceğiz. İlk durağımız Çinçiva köyü ve dizi filmlerden tanıdığımız tarihi köprüsü. Köprüde hatıra fotoğrafı çektirip Çat vadisi içinde bulunan Zilkale’ye doğru devam ediyoruz. Vadiye hakim bir tepenin üzerine konumlanmış bu kaleden etrafı seyretmenin keyfine doyacağız. Çat vadisi içinde ilerlemeye devam ederek yok olmaya yüz tutmuş bir başka güzelliği göreceğiz, Şimşir Ormanları. Masallardan çıkmış gibi duran bu ormanı gördükten sonra bu kez durağımız Gito Yaylası. Manzara anlatılacak gibi değil. Hava açık olursa Verçenik Dağı zirvesinden Altıparmaklara kadar bütün silsileyi görmek mümkün. Yaylada manzaranın keyfine vardıktan sonra son durağımız meşhur Palovit Şelalesi.


 3. Gün 20 Haziran Pazartesi; Otelde alacağımız kahvaltının ardından Sal ve Pokut yaylalarına doğru yola çıkıyoruz. Bölgenin en güzel yaylası olarak adlandırılan bu yaylalar arasında kısa bir yürüyüş yapacağız. Eğer hava açıksa ve şansımız varsa bulut denizini yukarıdan izleyerek Kaçkar dağlarının muhteşem manzarasında keyifli bir seyir yapacağız. Yayla gezimizden sonra Çamlıhemşin’de tarihi konakları göreceğiz. 100-150 yıl önce yapılmış bu konaklar sizi çok şaşırtacak.

 

4. Gün 21 Haziran Salı; Sabah kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılıyoruz. İlk önce ormanın içine saklanmış olan Tar şelalesine kısa bir yürüyüş yapacağız. Ormanın içinde birden bire karşınıza çıkan ve metrelerce yukarıdan dökülen bu şelaleyi gördükten sonra Fırtına Vadisinden ayrılma vakti artık. Rotamızı buradan çok farklı bir bölgeye, Türkiye Gürcistan sınırında bulunan ve 2 gün boyunca konaklayacağımız Macahel’e çeviriyoruz. Burada bulunan Gürcü Köy pansiyonlarında konaklayacak ve nefis Gürcü yemekleri yiyeceğiz. Macahel, Unesco tarafından tescillenmiş Türkiye’nin tek biyosfer alanıdır. Akşam panisiyonumuza yerleşiyoruz. Yemek pansiyonumuzda.


5. Gün 22 Haziran Çarşamba; Sabah bambaşka bir coğrafyada, el değmemiş bakir bir doğanın güzelliklerine uyanıyoruz. Burada yaşamak nasıl bir duygu diye içinizden geçireceksiniz. Tamamen doğal ürünlerle hazırlanan kahvaltımızı yaptıktan sonra ilk durağımız Efeler köyü. Dere kenarında, köprüleri ve evleriyle bu güzel köyü gezdikten sonra Camili köyünüde görerek pansiyonumuzun olduğu Maral köyüne geçiyoruz. Maral köyünde bulunan Maral Şelalesine doğru bir yürüyüş yapacağız. İsteyenler şelalenin altında yüzebilirler. Akşam yemeğinde yine Gürcü yemekleri var.


 6. Gün 23 Haziran Perşembe; Artık Macahel’den ayrılma zamanı, biliyorum hiç gitmek istemiyorsunuz. Cıvıl cıvıl kuş sesleri, el değmemiş ormanları, köyleri, tarihi camileri, köprüleri ve nefis yemekleriyle anılar biriktirdiğimiz bu coğrafyadan istemeyerek ayrılıyoruz ve rotamızı başka güzelliklere çeviriyoruz. İlk durağımız Borçka Karagöl Tabiat Parkı. Nereye geldim ben dedirten güzelliği ile bu göl çevresinde kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Bir sonraki durağımız Mençuna Şelalesi ve Çifte Köprüler. Kamilet vadisinde yer alan ve HES projelerinin tehdidi altında olan bu şelaleye yarım saatlik bir yürüyüşle ulaşacağız. Zamanımıza bağlı olarak Kazım Koyuncu’nun mezarını ziyaret eder dönüş yolunda Rize Bezi imalathanesini gezerek hediyelik eşya alabiliriz. Dönüş yolculuğumuz  için Trabzon’a geliyoruz ve programımızı sonlandırıyoruz.
 

Ücret: Kredi Kartı Tek çekim için 50 TL, 3 Taksit için 70 TL, 6 Taksit için 120 TL ilave olunur.

Neler Dahil:

5 gece yarım pansiyon konaklama, 5 kahvaltı ve 5 akşam yemeği

Gezi süresince karayolu ulaşım hizmetleri,

Gezi süresince rehberlik hizmetleri,

Seyahat sigortası, İkramlar, Milli Park giriş ücretleri


Ücrete Dahil Olamayan Hizmetler: Öğle yemekleri, Müze Giriş Ücretleri, burada belirtilmeyen diğer kalemler

Önemli Not: Faaliyet kaydınız sırasında ön ödeme alınacaktır. En geç iptal zamanı 15 Mayıs 2016 tarihidir. Bundan sonra yapılan iptallerde kapora iade edilmez.

Faaliyet süresince tek yetkili faaliyet lideridir.

Bütün katılımcılar faaliyet lideri tarafından konulan kuralları uygulamakla yükümlüdür.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir.

Rehber yol durumu, hava şartları gezinin seyrini bozacak nedenlerden dolayı programda değişiklik yapabilir

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0