Arka Planı
Göster/Gizle

ULUDAĞ 2 ZİRVE TIRMANIŞI VE TEMEL KIŞ DAĞCILIĞI KAMPI

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 14 Ocak 2014 , Salı
Süre :
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede :

uludag_buyukzirve_site Devam eden Dağcılık seminerlerimiz için uygulama kampı ve tecrübeli arkadaşlarımız için ise bir dağ tırmanışı. Keşiş tepe ve Büyük Zirve tırmanışlarının birlikte yapılması planlanmıştır. Kamp süresince yeni başlayan arkadaşlar için kampçılık kazma ve krampon teknikleri pratikleri yapılacaktır. Tırmanışa malzemesi tamam olan herkes katılabilir. Tırmanış sırasında parkur koşullarının yeni başlayan arkadaşların seviyesine uygun olmadığı gözlemlenirse ( aşırı buzlanma gibi) ekip ikiye bölünebilir. Tırmanışa katılmak istemeyen ve sadece kampa katılmak isteyenlerde gelebilir. Kayıt: bilgi@dagtrek.com mail adresine ad-soyad, telefon numarası, vatandaşlık numarası, kan gurubu bilgileri içeren bir mail atmanız gerekmektedir. Çıkış için izin işlemleri gerektiğinden dolayı katılımların en geç 4 Şubat Salı gününe kadar bildirilmiş olması gerekmektedir. Program: 7 Şubat Cuma 23:00 İncirli’den hareket Cumartesi: Sabah erken saatlerde Bursa’da kahvaltı molası, sabahın ilk saatlerinde Uludağ’a varış ve kamp yerine teleferik kullanarak çıkış. Kampın kurulması ve kazma krampon pratikleri. Pazar: Gece zirveye hareket ve kamp alanına dönüş (12:00) Küçük zirve ve büyük zirve planlanmaktadır. Dönüş hazırlıkları ve İstanbul’a dönüş. Akşam 22:00 ve sonrasında İstanbul’a dönmüş olmayı umuyoruz. Gerekli Malzemeler: Kamp için: Çadır, tulum, mat, ocak ve tencere seti ( her çadırda 1 set) Eğitim için katılımcıların yanında jumbo boy en az 3 adet kalın çöp poşeti bulundurmaları gerekmektedir. Tırmanış için: Kask, Kazma ve Krampon, kafa feneri, baton. Kıyafet: İçlik, polar, ceket, pantolon, isteğe bağlı su geçirmez pantolon, tozluk, bileği saran bot, termos, balaklava, bere, eldiven. Yiyecek: 1 kahvaltı, 1 akşam yemeği, 2 öğle yemeği, atıştırmalıklar Not: Katılımcılara ayrıntılı malzeme listesi gönderilecektir. Çadır olmayan kişilerin bu durumu mutlaka bildirmesi gerekmektedir. İmkanlar ölçüsünce ve çadır sahiplerinin onayı ile çadır dağılımı yapılacaktır. Bursa'da çok erken saatlerde olacağımız için alışveriş imkanımı olmayacaktır. Katılımcıların alışverişlerini tamamlamış olarak araca binmeleri gerekmektedir. Kamp Kuralları:
  • Faaliyet süresince (İstanbul’dan hareket edip tekrar İstanbul’a dönene kadar geçen süre) tek yetkili faaliyet lideridir.
  • Bütün katılımcılar faaliyet lideri tarafından konulan kuralları uygulamakla yükümlüdür.
  • Bütün faaliyet süresince, tırmanışa katılacak sporcuların alkollü ürünleri tüketmesi yasaktır.
  • Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz.
  • Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir.
  • Hava durumu, kar ve diğer koşullar nedeni ile tırmanış planlarında değişiklik yapılabilir.
Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir. Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir. YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR. Araç Durakları:                                                   23:00 İncirli 23:15 Mecidiyeköy 23:20 Yıldız Sait Çiftçi 23:45 Kadıköy Evlendirme 23:50 Göztepe 23:55 Kozyatağı 24:00 Bostancı 24:10 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir. Cuma akşamı trafik vb. nedenlerle araç belirtilen saatlerde duraklara gelemeyebilir. 1618 sayılı yasa kapsamına giren  bu faaliyetimiz, Türsab A Gurubu 5910 numaralı Seyahat Acentası Extway Turizm ile yapılmaktadır

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0