Arka Planı
Göster/Gizle
ULUDAĞ KIŞ DAĞCILIĞI EĞİTİM KAMPI BAŞLANGIÇ ve GELİŞİM

ULUDAĞ KIŞ DAĞCILIĞI EĞİTİM KAMPI BAŞLANGIÇ ve GELİŞİM

Etkinlik : Dağcılık
Tarih : 6 Ocak 2018 , Cumartesi Saat: 02:00 | 23:55 Arası
Süre : 1 GECE 2 GÜN
Kontenjan : 44 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 4
Nerede : Uludağ
Not :

Kış Dağcılığı Eğitim Kampı Başlangıç ve Gelişim Seviyesi

Kış Dağcılığı eğitimimiz bu sezon Uludağ’da yapılacaktır. 2 farklı guruba ayrılarak Başlangıç gurubu ve gelişim gurubu olarak 2 farklı programla eğitimlerimizi tamamlayacağız.

 

Faaliyet öncesinde tarihi sonra bildirilmek üzere hafta içi akşam faaliyet toplantısı ve kısa bir teorik eğitim yapılacaktır. Başlangıç gurubu katılımcılarının mutlaka katılması gerekmektedir.

 

Başlangıç gurubu için Temel Kazma ve Krampon Teknikleri ve Kış Kampçılığı eğitimi yapacağız. Malzemesi tamam olan herkes bu eğitime katılabilir. Malzemesi olmayanlar için 5 mevsim çadır ( 2 kişilik çadırda ), ocak ve tencere seti, kazma, krampon ve kask kiralık olarak sağlayabiliyoruz. Eğitim sonrasında katılacağınız 2 faaliyetimizde daha bu malzemeleri kiralık olarak kullanabilirsiniz. Başlangıç gurubuna deneyimi olan olmayan herkes katılabilir.

Kiralık malzemeler için aşağıda bulunan gerekli malzemeler bölümünü inceleyiniz lütfen.

 

Gelişim gurubu için Karda emniyet sistemleri, çığ sondajı, ip birliği ve kar mağarası eğitimi ve Uludağ zirve tırmanışı yapılacaktır. Bu guruba daha önce kış eğitimi alan yada bir kış tırmanışına katılan herkes katılabilir.

Gelişim gurubunda olanlar için yukarıda belirtilenler dışında emniyet kemeri kiralık olarak sağlanmaktadır.

 

Kayıt için www.dagtrek.com internet sitemize üye olabilir ve etkinliğe sitemizden katılabilirsiniz ya da bilgi@dagtrek.com adresine bineceğiniz durak, ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atabilirsiniz.

 

Bilgi almak için Faik Kayhan 0532 792 49 39 veya bilgi@dagtrek.com

 

Başvurunuzu yaptıktan sonra aşağıda yazan hesap numarasına 100 TL ön ödeme göndermeniz gerekmektedir. 

Esin Kuşluoğlu Kayhan
VakıfBank IBAN:TR390001500158007299878285

 

Faaliyet Liderleri:

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık Antrenörü, Dağ Mihmandarı ve Rehberi Adem Gül,
Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık Eğitimlerini tamamlamış olan Dağ ve Doğa Yürüyüşü Rehberi Faik Kayhan, 

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık Eğitimlerini tamamlamış olan Dağ ve Doğa Yürüyüşü Rehberi Esin Kayhan,

  • Program
  • Gerekli Malzemeler
  • Araç Durakları
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Uyarılar
  • Parkur Fotoğrafları

5 Ocak’ı 6 Ocak’a bağlayan gece Cumartesi sabah saat 02:00 de İncirli’den yola çıkılacaktır.

 

Sabah 06:30 gibi Bursa’da vereceğimiz mola sonrasında Uludağ’a doğru yola çıkacağız. İkinci oteller bölgesinde aracımızdan inerek Maden teleferiğine kadar 1 km. yürüyeceğiz. Teleferikle maden bölgesine çıkıp kampımızı kuracağız.

Başlangıç gurubu için 1. Gün kış kampçılığı, karda su eritme ve çadırların kurulması sonrasında krampon teknikleri eğitimi yapacağız.

Gelişim Gurubu için 1. gün karda emniyet sistemleri, çığ sondası, ip birliği ve kar mağarası çalışması yapılacaktır. ( Emniyet sistemleri buz babası, kazma ile emniyet, karda hareketli emniyet, dead man ve kar çubuğu kullanımı eğitimlerini içermektedir )

 

2. Gün Başlangıç gurubu için sabahtan itibaren kazma düşüşleri çalışmaları yapacağız. Saat 15:00 den sonra çadırlarımızı toplayıp dönüşe geçeceğiz. 

Gelişim gurubu için sabah saat 05:00 den itibaren kapı rotasından Keşiştepe ve Büyük Zirve tırmanışı yapılacaktır. Saat 15:00 sonrasında kampımızı toplayarak dönüşe geçeceğiz. ( hava durumu zirve için müsait olmazsa Maden çukuru içinde emniyetli dik kulvar tırmanışı antrenmanı yapacağız )

 

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 9361 numaralı Seyahat Acentası organizasyonudur.

BAŞLANGIÇ GURUBU

İsteyenler için 5 mevsim çadır ( 2 kişilik çadırda ), ocak ve tencere seti, kazma, krampon ve kask kiralık olarak sağlayabiliyoruz.

Kamp için: Kış şartlarına dayanıklı Çadır, tulum, mat, ocak ve tencere seti, 60 Litre civarında bütün eşyalarınızı sığdırabileceğiniz sırt çantası, fener.

Eğitim için: Kask, kafa feneri, 1 çift baton, krampon ve kazma, kazma düşüşlerinde kullanmak için en az 4 adet battal boy kalın çöp poşeti ve termos (zorunlu malzemelerdir)

Bot; başlangıç gurubu eğitimi için su geçirmez herhangi bir bot yeterlidir. ( lastik çizme vs değil, en az bir trekking botu) Ancak eğitimden sonraki tırmanışlara katılacakların mutlaka bir dağcılık botu edinmesi gerekmektedir.

Kıyafet: İçlik, polar, ceket, pantolon, isteğe bağlı su geçirmez pantolon yada dolgulu pantolon, tozluk, dağcılık botu ve tozluk, termos, balaklava, bere, eldiven, güneş gözlüğü, güneş kremi.

Yiyecek: 1 kahvaltı, 1 akşam yemeği, 2 öğle yemeği, atıştırmalıklar

 

GELİŞİM GURUBU

Yukarıda ki malzemelere ek olarak emniyet kemeri, en az 2 adet kilitli karabina, 3 adet 1 mt uzunluğunda 0,6 mm yardımcı ip ve 1 adet HMS. gelişim gurubuna katılacak olanların mutlaka bir dağcılık botuna sahip olması gerekmektedir.

Gelişim gurubu için kiralık olarak emniyet kemeri sağlayabiliyoruz.

 

KİRALIK MALZEME ÜCRETLERİ

5 Mevsim Çadır, Ocak ve tencere seti, kazma, krampon ve kask set olarak 150 TL

Çadır 50 TL

Kask 25 TL

Kazma 35 TL

Krampon 35 TL

Ocak ve tencere seti 35 TL ( tüp dahil değildir)

Emniyet Kemeri 35 TL

 

KİRALIK MALZEMELER HAKKINDA

Yukarıda bahsi geçen setin piyasa fiyatı yaklaşık olarak 3.000 TL’dir. Malzemelerden gelir elde etmek gibi bir amacımız yoktur. Amacımız malzeme ihtiyacını tamamlayamayanların da eğitimlerini alabilmeleri ve bu sporla tanışmalarını sağlayabilmektir.

Eğitimlerimize yeni başlayanlar eğitim dışında en fazla 3 faaliyette daha malzeme  kiralayabilir. Bu sayede hem bu spor hakkında fikriniz oluşur hem de malzemelerinizi tamamlamak için vaktiniz olur. 

Ara durakları faaliyete kayıt yaptırırken seçebilirsiniz.

Araç Durakları: 
02:00 İncirli
02:15 Mecidiyeköy
02:20 Yıldız Sait Çiftçi
02:45 Kadıköy Evlendirme
02:50 Göztepe
02:55 Kozyatağı
03:00 Bostancı
03:10 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Kesin hareket saatleri faaliyetten önceki gün mail ile bildirilecektir. Belirtilen saatler yaklaşık saatlerdir.

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

Yukarıdaki fiyatlar rehberler hariç 19 kişi ve üzeri katılımlarda geçerlidir, daha az katılım halinde 20 TL ilave olunur.

Fiyata Neler Dahil:
Ulaşım
Acente maliyetleri ve rehberlik

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Kamp Kuralları:

Faaliyet süresince (İstanbul’dan hareket edip tekrar İstanbul’a dönene kadar geçen süre) tek yetkili faaliyet lideridir. Bütün katılımcılar faaliyet lideri tarafından konulan kuralları uygulamakla yükümlüdür. Bütün faaliyet süresince, tırmanışa katılacak sporcuların alkollü ürünleri tüketmesi yasaktır.

 

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Hava durumu, kar ve diğer koşullar nedeni ile tırmanış planlarında değişiklik yapılabilir.

 

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir. Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

 

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0