Arka Planı
Göster/Gizle

ULUDAĞ KIŞ TIRMANIŞI (KAMPSIZ)

Etkinlik : Dağcılık
Tarih : 11 Mart 2015 , Çarşamba
Süre :
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede :

uludag_buyukzirve_site

Marmara Bölgesinin en yüksek dağında kış bitmeden zirve yapmayı deneyeceğiz. Kamp kurmadan yapacağımız bu etkinlikte Cuma gecesi yola çıkacağız ve aynı gece tırmanışa başlayarak Cumartesi akşamı İstanbul’a döneceğiz. 2. Oteller bölgesinden başlayacak olan tırmanışımız kapı rotasını izleyerek önce Keşiştepe Zirve sonrasında Büyük Zirvede sonlanacak.

Faaliyetimize Kış Dağcılığı eğitimi (Temel Kazma krampon teknikleri) olan kişiler katılabilirler. Faaliyet katılımı maksimum 25 kişi ile sınırlıdır. Lütfen eğitimi olmayanlar gelmek için ısrar etmesinler. Bu konuda kurallarımız çok nettir. Daha önce hangi dağa çıktığınız vs. ayrıntılar bu eğitimi almış olduğunuzu göstermez. Elimizde 2 set kazma krampon bulunmaktadır. İsteyenlere kiralık olarak verebiliriz. Kazma krampon Kask kirası 50 TL. Ayrıca isteyenler için kiralık Kaskta bulunmaktadır. Kask kirası 20 TL

Kayıt: bilgi@dagtrek.com mail adresine ad-soyad, telefon numarası, vatandaşlık numarası, kan gurubu bilgileri içeren bir mail atmanız gerekmektedir.

Program; 20 Mart Cuma 22:00 İncirli’den hareket Bursa merkezde çorba molası vereceğiz. Cumartesi sabah 04:00 tırmanışa başlıyoruz ve aynı gün dönüşe geçiyoruz. Akşam 21:00 gibi İstanbul’a dönmüş olmayı umuyoruz.

Fiyata Neler Dahil:

Milli Park Giriş Ücreti Zorunlu Seyahat Sigortası Rehberlik

Fiyat: 100-110 TL (Tutacağımız araç ve katılım sayımıza göre farklılık gösterebilir)

Gerekli Malzemeler:

Tırmanış için: Kask, Kazma ve Krampon, kafa feneri, baton. Kıyafet: İçlik, polar, ceket, pantolon, isteğe bağlı su geçirmez pantolon, tozluk, bileği saran bot, termos, balaklava, bere, eldiven. Yiyecek: 2 öğün yemek, termos içinde sıcak su ve atıştırmalıklar, yeteri kadar su.

Faaliyet Kuralları:

Faaliyet süresince (İstanbul’dan hareket edip tekrar İstanbul’a dönene kadar geçen süre) tek yetkili faaliyet lideridir.

Bütün katılımcılar faaliyet lideri tarafından konulan kuralları uygulamakla yükümlüdür.

Bütün faaliyet süresince, tırmanışa katılacak sporcuların alkollü ürünleri tüketmesi yasaktır.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz.

Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir.

Hava durumu, kar ve diğer koşullar nedeni ile tırmanış planlarında değişiklik yapılabilir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.

Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Araç Durakları: 22:00 İncirli 22:20 Mecidiyeköy 22:25 Yıldız Sait Çiftçi 22:50 Kadıköy Evlendirme 22:55 Göztepe 23:00 Kozyatağı 23:00 Bostancı 23:10 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir. Cuma akşamı trafik vb. nedenlerle araç belirtilen saatlerde duraklara gelemeyebilir.

1618 sayılı yasa kapsamına giren  bu faaliyetimiz, Türsab A Gurubu 5910 numaralı Seyahat Acentası Extway Turizm ile yapılmaktadır

uludağGece Tırmanışı_site

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0