Arka Planı
Göster/Gizle
ULUDAĞ ZİRVE YÜRÜYÜŞÜ

ULUDAĞ ZİRVE YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 5 Ekim 2019 , Cumartesi Saat: 22:00 | 16:00 Arası
Süre : 1 GÜNLÜK ETKİNLİK
Kontenjan : 45 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 0
Nerede : Bursa Uludağ
Not :

Profesyonel Dağ Rehberi İle Uludağ Zirve Faliyeti

Öncelikle belirtelim bu faaliyete katılmak için dağcılık eğitimi almış olmanıza gerek yoktur. Doğa yürüyüşü deneyimine sahip, yokuşla problemi olmayan sağlıklı herkes katılabilir. Ekip liderimiz Adem Gül, Milli Takım ile Uluslararası dağcılık tırmanışlarına katılan, Dağcılık Federasyonunda antrenör ve dağ mihmandarı olarak yıllardır deneyimli deneyimsiz pek çok sporcuya dağlarda, yüksek irtifada rehberlik ve hocalık yapan gerçek bir profesyonel ve uzmandır. Lütfen bu faaliyeti hiçbir eğitimi, belgesi, sertifikası ve deneyimi olmayan kişilerin yaptığı faaliyetlerle karşılaştırmayın. Çıkış tempomuz asla hızlı bir tempo değildir. Olanlar için kask, mutlaka baton ve kafa feneri önemli malzemelerimiz.

 

2500 metre üzerinde ki 2 farklı zirvesiyle Uludağ, karın olmadığı zamanlarda dağ ortamında yapılan yürüyüşle zirvelerine ulaşılabilen bir rotaya sahiptir. Rotası teknik olarak hiçbir zorluk içermemektedir ve yürüyerek zirvelerine ulaşılabilir. Rota yaklaşık gidiş dönüş 19 km dir. 2500 metrelik zirveleriyle ekip liderliğini tecrübeli dağcıların yapması gereken Marmara Bölgesi’nin en yüksek noktasıdır. 2. oteller bölgesinden başlayacağımız zirve yürüyüşünde maden, kapı olarak adlandırdığımız geçit, Keşiştepe zirvesi ve sonrasında büyük plato üzerinden düz bir yürüyüşle Büyük Zirve olarak adlanadırılan 2. zirveye ulaşacağız. Zirveden hem Bursa hem de Uludağ’ın güney yamaçları boyunca uzanan uçsuz bucaksız orman denizi ve ovaları izleyebileceğiz. Büyük zirvenin hemen altında bulunan buzul göllerinin muhteşem manzarasını yukarıdan izleyeceğiz. Muhtemelen Keşiştepe zirvesinde gün doğumuna şahitlik edeceğiz.

 

PROGRAM

5 Ekim Cumartesi

21:30 de İncirliden hareket edeceğiz ve aşağıda belirtilen duraklardan katılımcılarımızı alacağız.

01:00 gibi Feribot geçişi ile Bursa’ya ulaşacağız ve çorba içmek için mola vereceğiz.

04:00 gibi Madenler bölgesinden yürüyüşümüze başlayacağız. 06:30 gibi 1. zirve, 08:00 gibi Büyük zirve ve saat 12:00 gibi aracımıza geri dönerek yolda yemek molası ile dönüşe geçeceğiz. 6 Ekim Pazar günü saat 17:00 – 18:00 gibi İstanbul da olmayı planlıyoruz.

 

Bu faaliyetimizde ekip liderliğimizi Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık Antrenörü ve Dağ Mihmandarı, Dağtrek Dağcılık Faaliyetleri sorumlumuz, hocamız Adem Gül hocamız yapacak ve onun yardımcılığını Dağcılık federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış sporcumuz Osman Bahar yapacaklar. Adem hocamız Dağcılık Milli Takımıyla 8.000 metrelik ve 7.000 metrelik zirvelere başarıyla ulaşmış, yıllardır Türkiye ve Yurtdışı dağlarında sayısız tırmanışta dağ rehberliği ve antrenörlük yapmış, hobi olarak değil iş olarak dağ rehberliği yapan bir profesyoneldir. Osman Bahar’da Dağtrek faaliyetlerimizde yürüyüş liderliği yapmanın yanısıra TDF dağcılık eğtimlerini tamamlamış, yurt içi ve yurt dışı pek çok dağda yaz ve kış tırmanışlarına katılmış ve ekip liderliği yapmıştır.

 

 

Kayıt için:

1) www.dagtrek.com internet sitemize üye olabilir ve etkinliğe sitemizden katılabilirsiniz         

2) bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, TC NO ve telefon numaranız, bineceğiniz durak, kan gurubunuz, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atabilirsiniz yada

3) 0532 792 49 39 Faik Kayhan’a whatsapp bilgilerinizi gönderebilirsiniz.

 

Bilgi almak için Faik Kayhan 0532 792 49 39 veya bilgi@dagtrek.com

 

Fiyatlarımız katılım sayısına göre değişiklik göstermektedir. Lütfen aşağıda bulunan fiyat bilgisi bölümünü okuyunuz.

  • Araç Durakları
  • Gerekli Malzemeler
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Uyarılar
  • Parkur Fotoğrafları

Durduğumuz ara durakları etkinlik kaydını oluştururken seçebilirsiniz.

Araç Durakları:
21:30 İncirli
21:45 Mecidiyeköy
21:50 Yıldız Sait Çiftçi
22:05 Kadıköy Evlendirme
22:10 Göztepe
22:15 Kozyatağı
22:20 Bostancı
22:25 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

 

Kesin hareket saatleri faaliyetten önceki gün mail ile bildirilecektir. Belirtilen saatler yaklaşık saatlerdir.

 

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir. Araçlarımız trafik vs. nedenlerle gecikebilir.

 

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 10240 numaralı Seyahat Acentası organizasyonudur.

Yürüyüşe uygun bot ve tercihen tozluk,

Baton

Küçük sırt çantası,

Olanlar için Kask

Su geçirmez yağmurluk panço yada mont,

Polar ceket ve yedekli sentetik t-shirt, herhangi bir eldiven ve bere

Güneş Gözlüğü, Kafa feneri ve yedek piller,

2 litre su, en az 2 öğün yiyecek ve atıştırmalık çerez, çikolata, kuruyemiş vs, tercihen termos içinde sıcak su ya da çay.

Varsa kullandığımız ilaçlar.

 

Yürüyüş sonunda değiştirmek için yedek kıyafet ve spor ayakkabı (araçta bırakılacak)
 

Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir.

Belirtilen fiyat rehberler hariç 25 kişi ve üzeri katılımlarda geçerlidir. Daha az katılım halinde 25 TL fiyata ilave olunur. 

 

Fiyata Neler Dahil:
Ulaşım
Acente maliyetleri ve rehberlik

 

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Çarşamba günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Parkurlarımız kısmi keşif etapları içerir. Orman içi geçişler, patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. Doğa karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

 

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

 

Faaliyet öncesinde mail ile araç durakları ve saatleri, araç iletişim bilgileri mail ile bildirilecektir. Lütfen faaliyet öncesinde maillerinizi kontrol ediniz. Faaliyete eklediğiniz yada mail ile kaydını yaptırdığınız misafirlerinizin etkinliğe gelmesi ve araç bilgilerine ulaşması misafiri ekleyenin sorumluluğundadır. Lütfen misafirlerinizin isimlerini, mail adreslerini ve telefon numaralarını kayıt sırasında doğru olarak veriniz.

 

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

 

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.
Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

 

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0