Arka Planı
Göster/Gizle
VİZE İĞNEADA BEĞENDİK GEZİSİ

VİZE İĞNEADA BEĞENDİK GEZİSİ

Etkinlik : Günübirlik Gezi
Tarih : 10 Eylül 2016 , Cumartesi Saat: 06:00 | 21:00 Arası
Süre : 1 GÜN
Kontenjan : 26 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 0
Nerede : Kırklareli Vize İğneada ve Beğendik
Not :

VİZE İĞNEADA VE BEĞENDİK KÖYÜ DOĞA VE TARİH GEZİSİ

Şehirdeki “Yaban”cılar için Trakya’nın güzelliklerini doyasıya yaşayacağımız dolu dolu bir programımız var. Türkiye’nin Cittaslow ( Yavaş Şehir) kentlerinden olan Vize ve Longoz ormanları ile ünlü İğneada’yı ve Bulgaristan sınırında bulunan Beğendik köyünü  göreceğimiz bu programımıza bayramda şehirde kalanları bekliyoruz.

Program; Cumartesi günü sabah Kartal’dan  hareket ederek  aşağıda belirtilen duraklardan katılımcılarımızı alacağız  ve kahvaltı molası sonrasında Vize kasabasına geleceğiz. Türkiye’nin 10 yavaş şehrinden birisi olarak seçilen bu kasabada (Cittaslow) Trakya bölgesinin tek Antik tiyatrosunu göreceğiz. Romalılar döneminden kalma bu tiyatroyu gördükten sonra Vize kalesine çıkacağız ve manzarayı izleyeceğiz. Küçük Ayasofya ( Bu gün Süleyman Paşa Camii)  Kilisesinde Bizans donanma Komutanı Nikephoros ile Hıristiyanlık için büyük öneme sahip Aziz Maria’nın efsanesinin izini süreceğiz.  Hasanpaşa Camiide göreceğimiz yerler arasında.

Vize’den ayrıldıktan sonra Poyralı köyünde yerel bir müzeyi göreceğiz ve isteyenler yöreye özgü Pancar pekmezi alabilirler. Bir sonraki durağımız ise Demirköy. Öğle yemeği için kasabada bulunan irili ufaklı köfteciler ve küçük restoranlarda vereceğimiz mola sonrasında İğneada’ya doğru yola çıkıyoruz. Longoz ormanlarının kalbinde kısa bir mola vereceğiz, iğneada merkez ve limanda biraz Karadeniz kokusu aldıktan sonra Türkiye’nin Bulgaristan sınırında İğneada yakınlarında bulunan Beğendik köyüne geleceğiz. Karadeniz kıyılarında plajdan Bulgar kasabası Rezovo’yu izleyebileceksiniz. Film arşivinden çıkmış bu köyden sonra dönüş için yola çıkacağız.  Vaktimiz kalırsa Demirköy’de bu kasaba yakınlarında bulunan arkeolojik kazı alanını ve tarihi dökümhaneyi göreceğiz. Fatih Dökümhanesi olarak adlandırılan bu alan Osmanlı İmparatorluğu zamanında kullanılan bir silah üretim merkezinden geriye kalanları barındırıyor.

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu, bineceğiniz durak bilgilerini içeren bir mail gönderebilir ya da internet sitemize üye olarak sitemizden etkinliğe kendinizi ve misafirlerinizi ekleyebilirsiniz .www.dagtrek.com  

Bilgi almak için Faik Kayhan 0532 792 49 39 yada bilgi@dagtrek.com

1618 sayılı yasa kapsamına giren  bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 8657 numaralı Seyahat Acentası Vitray Travel organizasyonudur

  • Araç Durakları
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Parkur Fotoğrafları

Durduğumuz ara durakları etkinlik kaydını oluştururken seçebilirsiniz.

Araç Durakları:

06:00 Kartal
06:10 Maltepe
06:15 Bostancı-Kozyatağı
06:20 Göztepe
06:30 Kadıköy Evlendirme
06:45 Mecidiyeköy
07:00 İncirli
07:15 Avcılar-Beylikdüzü

Kesin hareket saatleri faaliyetten önceki gün mail ile bildirilecektir. Belirtilen saatler yaklaşık saatlerdir.

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

Belirtilen Fiyat İnternet sitemiz üyeleri ve onların misafirleri için geçerlidir.

Sitemize üye olmayanlar ve  üye olsalar bile kayıtlarını internet sitesinden yapmayanlar için 10 TL ilave edilir.

Sitemiz üyelerinin etkinlik kayıtlarını internet sitesi üzerinden kendilerinin yapıyor olması gerekmektedir.

Yukarıdaki fiyatlar 21 kişi ve üzeri katılımlarda geçerlidir, daha az katılım halinde 10 TL ilave olunur.

Fiyata Neler Dahil:
Ulaşım
Acente maliyetleri ve rehberlik

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Rehber programda değişiklik yapabilir. Bu bir gurup faaliyetidir. Katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmesi beklenir.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0