Arka Planı
Göster/Gizle
YENİ YIL YÜRÜYÜŞÜ VE KUZU ÇEVİRME

YENİ YIL YÜRÜYÜŞÜ VE KUZU ÇEVİRME

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 27 Aralık 2015 , Pazar Saat: 06:30 | 21:00 Arası
Süre : 5 Saat
Kontenjan : 51 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 0
Nerede : Çatalca
Not :

27 Aralık Pazar 2 Parkur 12 km Kolay ve 18 km Orta Zor Parkur

Bu hafta Yeni yılı kutlamak amaçlı hem yürüyüş hem de kuzu çevirme keyfi bir arada. Çatalca köyleri arasında 12 km kolay ve 18 km orta zor 2 parkurda yürüyeceğiz. Hangisinde isterseniz yürüyebilirsiniz. Ayrıca Çatalca’nın İmparator Valens döneminden kalan meşhur su yolu üzerinde bulunan ve yürüyş rotalarının hiç uğramadığı gizli bir tarihi zenginliğini de keşfedeceğiz. Kalfa köy yakınlarında bulunan tarihi bir su kemerini ormanın içinde yıllara meydan okurken göreceğiz.

Her iki yürüyüşümüz Çatalca’nın kuzu çevirmesi ile meşhur Akalan Köyünde sona erecek. Burada özellikle motorsiklet guruplarının revaçta yeri olan salaş bir mekanda lezzetli kuzu çevirme, kasap sucukları ve nefis manda yoğurdu tadabilirsiniz. İsteyenler için mekanda alkolde var. Yürüyüşlerimiz orman patikalarından ilerleyecek. Yürüyüşümüz çayırlar, orman yolları ve orman patikalarında ilerlemektedir.

Faaliyet Koordinatörü Faik Kayhan 0532 792 49 39
Yürüyüş Liderleri; Faik Kayhan ve Uğur Sarısoy

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu, bineceğiniz durak bilgilerini içeren bir mail atmanız gerekmektedir. 1 Ocak itibari ile kayıtlarımız internet sitesinden alınmaya başlayacaktır. Etkinliğimize katılmak için www.dagtrek.com internet sitemize üye olabilirsiniz ve etkinlik içinde bulunan etkinliğe katıl tuşuna tıklayarak kendiniz  ve misafirlerinizi etkinliğimize ekleyebilirsiniz. Bilgi ve irtibat için Faik Kayhan 0532 792 49 39

1618 sayılı yasa kapsamına giren  bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 8657 numaralı Seyahat Acentası Vitray Travel organizasyonudur

  • Program
  • Gerekli Malzemeler
  • Uyarılar
  • Araç Durakları
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar

Sabah 06:15 hareketle Pendik’ten yola çıkıyoruz. ( duraklar aşağıda yer almaktadır) Çatalca’da kahvaltı ve alışveriş molası veriyoruz. Yürüyüş programı bitiminde Akalan köyünde kuzu çevirme keyfi. Kolay parkur için bitiş saati 15:00, orta zor parkur için 15:30 civarıdır. Saat 18:00 dönüş için yola çıkacağız. Kolay parkura sağlıklı olan herkes katılabilir. Orta zor parkur kondisyonu yüksek katılımcılar için uygundur.

Yürüyüşe uygun bot ve isteğe bağlı tozluk, küçük sırt çantası,

Su geçirmez yağmurluk panço yada mont,

Polar ceket ve yedekli sentetik t-shirt, bere ve eldiven, kafa feneri ve yedek piller,

1-2 litre su, öğle yemeği için kumanya yiyecek ve isteğe bağlı atıştırmalık çerez, çikolata, kuruyemiş vs,

Varsa kullandığımız ilaçlar.

Yürüyüş sonunda değiştirmek için yedek kıyafet ve spor ayakkabı (araçta bırakılacak)

Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir.

Parkurlarımız kısmi keşif etapları içerir. Orman içi geçişler, patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. Doğa karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.
Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

İncirli sonrası duraklar için İncirli'yi işaretleyerek durak için iletişime geçiniz.

Araç Durakları:

06:15 Pendik
06:20 Kartal
06:25 Maltepe
06:35 Kozyatağı-Bostancı-Göztepe
06:45 Kadıköy Evlendirme
07:10 Mecidiyeköy
07:20 İncirli
07:25 Avcılar-Beylikdüzü-Büyükçekmece

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

Fiyat 23 kişi ve üzeri katılımlarda geçerlidir, 23 kişi altı katılımlarda 10 TL ilave olunur.

Fiyata Neler Dahil:
Ulaşım
Acente Maliyetleri ve Rehberlik

Fiyata Dahil olmayanlar;

Kahvaltı ve akşam yemeği

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0