Arka Planı
Göster/Gizle
YENİŞEHİR CENNET KANYONU YÜZME VE KANYON YÜRÜYÜŞÜ 2

YENİŞEHİR CENNET KANYONU YÜZME VE KANYON YÜRÜYÜŞÜ 2

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 7 Eylül 2019 , Cumartesi Saat: 06:30 | 17:00 Arası
Süre : GÜNÜBİRLİK ETKİNLİK
Kontenjan : 19 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 0
Nerede : Bursa Yenişehir Günece Köyü
Not :

Şelale inişi, derin gölet geçişleri nefis bir macera

Cumartesi günü Bursa Yenişehir ilçesinde bulunan Cennet Kanyonunda olacağız. Parkurumuza 4 metrelik bir şelale inişi ile başlıyoruz. Öncelikle belirtelim herhangi bir ekipman ya da eğitime ihtiyacınız yok. Rehberimiz bütün dağcılık eğitimlerini tamamlamış ip tekniklerine tamamen hakimdir. Özellikle parkur başında bulunan şelalede ikinci bir iple kurulan sistemle, iniş sırasında tuttuğunuz ip dışında başka bir ip ile (herhangi bir kayma vs durumunda düşmenizi önleyecek) özel bir güvenlik hattı oluşturarak sizi indiriyoruz. Maalesef bu şelale inişinde sadece 1 ipten tutarak yaptırılan inişler çok büyük risk teşkil etmektedir ve kesinlikle bu şekilde bir iniş bizim etkinliğimizde yapılmamaktadır. Etkinlik fotoğrafına bakarsanız ikinci ip hattını görebilirsiniz. Ayrıca bu etkinliğimizde rehber dahil son sayımız 19 dur. Kesinlikle 30-40 kişi ile bu kanyonun geçişi yapılmamaktadır.

 

Gelelim parkur ayrıntılarına. Toplam mesafemiz yaklaşık 5 km ve bunun 3 km kadarı kanyon içinde geçmektedir ve yaklaşık 5 saat sürmektedir. 2 noktada iple iniş (4 metre ve 1,5 metre, 2 noktada 1 metreden suya atlayış ve bol bol derin gölet geçişi vardır. Çok eğlenceli ve keyifli bir gün yaşadığımız kanyondan çok güzel anılarla ayrılacaksınız. Parkur sonunda kocaman bir şelale gölüne ulaşacağız ve burada da bol bol yüzeceğiz.

 

Program: Sabah 06:30 de Pendik'ten hareket ederek aşağıda belirtilen duraklarda katılımcılarımızı alıyoruz ve uygun bir yerde alışveriş ve kahvaltı molası veriyoruz. Yürüyüşlerin bitiminde grup kararına göre akşam yemeği molası verebiliriz.

 

Yürüyüşler sırasında terlikle yürümek mümkün değildir. Eski bir bot yada en iyisi spor ayakkabı kullanabilirsiniz. Olanların kask getirmeleri gerekmektedir. (dağcılık yada bisiklet kaskı, inşaat baret değil. Elimizde sınırlı sayıda vardır, olmayanların kayıt olurken haber vermesi gerekmektedir)

 

Kayıt için:

1) www.dagtrek.com internet sitemize üye olabilir ve etkinliğe sitemizden katılabilirsiniz         

2) bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, telefon numaranız, bineceğiniz durak, kan gurubunuz, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atabilirsiniz yada

3) 0532 792 49 39 Faik Kayhan’a whatsapp bilgilerinizi gönderebilirsiniz.

Bilgi almak için Faik Kayhan 0532 792 49 39 veya bilgi@dagtrek.com 

  • Araç Durakları
  • Gerekli Malzemeler
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Uyarılar
  • Parkur Fotoğrafları

Durduğumuz ara durakları etkinlik kaydını oluştururken seçebilirsiniz.

Araç Durakları:
06:30 İncirli
06:40 Mecidiyeköy
06:45 Yıldız Sait Çiftçi
07:00 Kadıköy Evlendirme
07:05 Göztepe
07:10 Kozyatağı
07:15 Bostancı
07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

 

Kesin hareket saatleri faaliyetten önceki gün mail ile bildirilecektir. Belirtilen saatler yaklaşık saatlerdir.

 

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir. Araçlarımız trafik vs. nedenlerle gecikebilir.

 

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 10240 numaralı Seyahat Acentası organizasyonudur.

Gerekli Malzemeler:

Yürüyüşe uygun ayakkabı, rahat kıyafetler (şort vs tshirt tavsiye edilir), olanlar için dağcılık yada bisiklet kaskı (olmayanların kayıt sırasında bilgi vermesi gerekiyor)

Küçük sırt çantası, turşu bidonu içinde veya su geçirmeyeceğine kesin inandığınız kılıf içinde telefon (isterseniz araçta bırakabilirsiniz) ve su geçirmeyecek şekilde paketlenmiş öğle yemeği.

1,5 -2 litre su, 1 öğün yiyecek ve isteğe bağlı atıştırmalık çerez, çikolata, kuruyemiş vs,

Varsa kullandığımız ilaçlar.

 

Yürüyüş sonunda değiştirmek için yedek kıyafet, ayakkabı ve havlu (araçta bırakılacak)

Fiyata Neler Dahil:
Ulaşım
Acente maliyetleri ve rehberlik

 

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Parkurlarımız kısmi keşif etapları içerir. Orman içi geçişler, patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. Doğa karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

 

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

 

Faaliyet öncesinde mail ile araç durakları ve saatleri, araç iletişim bilgileri mail ile bildirilecektir. Lütfen faaliyet öncesinde maillerinizi kontrol ediniz. Faaliyete eklediğiniz yada mail ile kaydını yaptırdığınız misafirlerinizin etkinliğe gelmesi ve araç bilgilerine ulaşması misafiri ekleyenin sorumluluğundadır. Lütfen misafirlerinizin isimlerini, mail adreslerini ve telefon numaralarını kayıt sırasında doğru olarak veriniz.

 

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

 

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.
Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

 

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0