Arka Planı
Göster/Gizle

YÖRÜKYERİ YAYLALARI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik : Konaklamalı Geziler
Tarih : 3 Şubat 2014 , Pazartesi
Süre :
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede :

Kolay-Orta Zor Parkur, yaklaşık 17 km, yürüyüş süresi yaklaşık 5 saat

yorukyer-denizli1_site

Bu hafta çok uzun zamandır yerleşime sahne olan çok eski bir Türkmen köyüne ve tarihi yörük yaylalarına gidiyoruz. Sultan Orhan zamanında buraya yerleşen Türkmenlerin kurduğu köyün adı Fatih Sultan Mehmet zamanı belgelerinde de geçmektedir. Bu kadim toprakların ormanlarında asırlardır Yörükler tarafından kullanılan yaylaları ve ormanları göreceğiz. Denizli Göleti ve sürpriz bir şelale göreceğimiz diğer güzellikler arasında yer almaktadır.

Yürüyüş rehberliğimizi Denizli Köyünden ve Gebze Doğa Sporları Kulübü üyesi dostumuz Bilal Dönmez yapacaktır. Faaliyet Koordinatörü Nurcan Taşpınar, bilgi için 0506 787 52 05.

17 km civarında olan parkurumuz yeni başlayanlar ve ortalama yürüyüşlerden hoşlananlar için idealdir.

Yürüyüş sonrasında bölgede bulunan özel bir tesiste köfte yiyeceğiz. Alışveriş ve kahvaltı molası verilecektir. Sabah aldığımız veya yanımızda getirdiğimiz kahvaltılıklarımızla köy kahvesinde bizim için hazırlanan çay eşliğinde kahvaltı ettikten sonra yürüyüşümüze başlayacağız.

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atmanız gerekmektedir. Bilgi için faaliyet koordinatörü Nurcan Taşpınar 0506 787 52 05

Fiyata Neler Dahil: Rehberlik Zorunlu Seyahat Sigortası Ulaşım

yorukyer-denizli_site

Gerekli Malzemeler: yağmurluk ya da panço, en az 1 litre su, isteğe bağlı atıştırmalık çerez, meyve vs, en az 1 öğün yetecek kadar yiyecek( 2 öğün taşımanız tavsiye edilir), yürüyüşe uygun pantolon, bileği saran bot, isteğe bağlı tozluk, mutlaka kafa feneri ve yedek pil, varsa kullandığımız ilaçlar.

Not: Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir. Yürüyüşler sırasında katılımcıların yanında bere ve eldiven taşıması önerilir. Yürüyüş sonunda giymek için araçta bırakmak üzere yanınızda yedek t-shirt, spor ayakkabı bulundurmanız tavsiye edilir.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.

Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Araç Durakları:                                                   06:30 İncirli 06:40 Mecidiyeköy 06:45 Yıldız Sait Çiftçi 07:05 Kadıköy Evlendirme 07:10 Göztepe 07:15 Kozyatağı 07:15 Bostancı 07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

1618 sayılı yasa kapsamına giren  bu faaliyetimiz, Türsab A Gurubu 5910 numaralı Seyahat Acentası Extway Turizm ile yapılmaktadır

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0