Arka Planı
Göster/Gizle

YÖRÜKYERİ YAYLALARI ve DENİZLİ GÖLETİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik : Seminer
Tarih : 7 Ocak 2015 , Çarşamba
Süre :
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede :

yorukyer-denizli1_site

Kolay Parkur, yaklaşık 14 km, yürüyüş süresi yaklaşık 5 saat

Hafta sonuna kadar devam edecek yağışlar yüksek yerlerde parkurları ağzına kadar karla doldurdu/doldurmaya devam ediyor. Hem araç yolları hem de parkurlar bu hafta yürüyüşe çok müsait olamayacağı için yakın ve irtifa olarak alçak dolayısıyla kar durumunun nispeten daha az olduğu bir parkur belirledik.

Üstelik bu hafta parkur yakın olduğu için İstanbul hareket saatimiz normal zamanlardan daha geç olacak. İncirli hareket 07:00 ...

Bu hafta çok uzun zamandır yerleşime sahne olan çok eski bir Türkmen köyüne ve tarihi yörük yaylalarına gidiyoruz. Sultan Orhan zamanında buraya yerleşen Türkmenlerin kurduğu köyün adı Fatih Sultan Mehmet zamanı belgelerinde de geçmektedir. Bu kadim toprakların ormanlarında asırlardır Yörükler tarafından kullanılan yaylaları ve ormanları göreceğiz. Denizli Göleti ve sürpriz bir şelale göreceğimiz diğer güzellikler arasında yer almaktadır.

yorukyer-denizli_site

Program; Sabah 07:00 da İncirli'den hareket ederek kahvaltı ve alışveriş molası vereceğiz. Dönüş sırasında özel bir tesisite akşam yemeği molası vereceğiz.

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atmanız gerekmektedir. Bilgi için Faaliyet Koordinatörü; Faik Kayhan 0532 792 49 39.

Fiyata Neler Dahil: Rehberlik Zorunlu Seyahat Sigortası Ulaşım

Fiyat: 50 TL (25 kişi ve üzerinde geçerlidir. 24 kişi ve altı katılımlarda 55 TL

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Cuma günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Gerekli Malzemeler:

Su geçirmez yürüyüş botu, mutlaka tozluk, polar ve sentetik t-shirt, bere ve eldiven, 1 litre termos içinde sıcak su ve 1 litre normal su, öğle için kumanya ve isteğe bağlı atıştırmalık çerez, çikolata, kuruyemiş vs, fener ve pilleri, varsa kullandığımız ilaçlar

Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar ve lastik çizmeler yürüyüş için uygun değildir.

Parkurlarımız kısmi keşif etapları içerir. Orman içi geçişler, patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. Doğa karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir. Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Araç Durakları: 07:00 İncirli, Cevizlibağ, Halıcıoğlu ... 07:10 Mecidiyeköy 07:15 Yıldız Sait Çiftçi 07:30 Kadıköy Evlendirme 07:35 Göztepe 07:40 Kozyatağı 07:45 Bostancı 07:50 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz, Türsab A Gurubu 5910 numaralı Seyahat Acentası Extway Turizm ile yapılmaktadır.

yorukyeri_dayanısma (1)

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0