Arka Planı
Göster/Gizle
29 EKİM LİKYA YOLU EK ARAÇ

29 EKİM LİKYA YOLU EK ARAÇ

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 28 Ekim 2020 , Çarşamba Saat: 21:00 | 23:55 Arası
Süre : 4 GECE 4 GÜN
Kontenjan : 11 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 0
Nerede : ANTALYA KALKAN KAŞ
Not :

LİKYA YOLU YÜRÜYÜŞÜ

Bu etkinlik Türsab A Gurubu 10240 numaralı Hayat Travel Seyahat Acentası organizasyonudur.

 

29 Ekim tatilinde yapacağımız Likya yolu yürüyüşü için ek aracımız açılmıştır. 1. Aracımızda toplam 14 kişiyiz ve dolu. Bu araca toplam 10 kişi alınacaktır.

28 Ekim çarşamba günü saat 21:00 de İstanbul çıkışlı olarak 29 Ekim tatilinde ülkemizin ilk uzun mesafeli yürüyüş yolu olan Likya yolunda Kalkan-Kaş-Kekova arasında bulunan etaplarda yürüyeceğiz. Hemen belirtelim Kalkan merkezde terasında nefis bir Kalkan koyu manzarası olan bir otelde kalacağız. Aracımızda herkes tek kişi oturacaktır ve pandemi kuralları harfiyen uygulanmaktadır. ( Bknz uyarılar bölümü) Belirtilen fiyatlara 2 kişilik konaklama ve İstanbul gidiş-dönüş ulaşım dahildir. Tek kişi katılacaksanız ve grup içinde aynı odayı paylaşabileceğiniz bir tanıdığınız yoksa single konaklama olarak değerlendirilirsiniz. 35-40 kişinin olduğu ve pansiyon yada çadırlı yapılan programlarla bu programı karşılaştırmayın lütfen.

 

Likya yolunun toplam 535 km uzunluğundadır ve Fethiye Ovacık’dan başlayarak Antalya Geyikbayırı mevkiine kadar uzanır. Tarihte Likya olarak adlandırılan Teke yarımadası boyunca devam eden patikalar üzerinde nefis bir doğa, bölgede bulunan köyler, nefis manzaralar ve tarihi eserler arasında zaman zaman kıyılardan zaman zaman yüksek dağlardan geçerek yürümenin en keyifli zamanlarını yaşarsınız.

 

Bu programımız boyunca Kaş-Ufakdere, Boğazcık Köyü, Apollonia, Aperlai ve Kekova arasında 3 farklı parkurda yürüyeceğiz. Dönüş günümüzde ise Kaş’ın yaylarında nefis manzaralara şahitlik edecek ve harika doğa güzelliklerini görerek geleceğiz.

 

KONAKLAMA AYRINTILARI

Kalkan merkezde nefis terasında akşam yemeği ve kahvaltımızı alacağımız bir otelde 3 gece kalacağız.

 

Kayıt için:

1) www.dagtrek.com internet sitemize üye olabilir ve etkinliğe sitemizden katılabilirsiniz         

2) bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, telefon numaranız, bineceğiniz durak, kan gurubunuz, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atabilirsiniz yada

3) 0532 792 49 39 Faik Kayhan’a whatsapp bilgilerinizi gönderebilirsiniz.

Kaydınızı yaptıktan sonra ön ödeme alınacaktır.

 

Bilgi için Faik Kayhan 0532 792 49 39 yada bilgi@dagtrek.com

 

Not: Fiyatlarımız katılım sayısına göre farklılık göstermektedir. Lütfen Fiyat Bilgisi bölümünü inceleyiniz.

  • Program
  • Araç Durakları
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Gerekli Malzemeler
  • Uyarılar

28 Ekim Çarşamba günü saat 21:00 gibi İstanbul’dan yola çıkacağız ve

 

29 Ekim Perşembe sabah otelimize ulaşarak yerleşeceğiz. Kahvaltı (1.gün ekstra) sonrasında nispeten hafif bir parkurla etkinliğimize başlayacağız. Kalkan üzerinde bulunan yaylalarda Sarıbelen ve Gökçeören arasında yürüyeceğiz. Sarıbelen’den (850 mt) başlayacağımız parkurumuz Amabararası tepesinde (950 mt) göreceğimiz nefis manzarayı izleyerek devam edecek ve Gökçeören’de sona erecek. Parkur sonrasında aracımızla Kaş merkeze ulaşacağız ve serbest zaman vereceğiz. Akşam yemeği otelimizde (istenirse faaliyet öncesinde belirlenmek üzere yemeği Kaş’ta yiyebilir ve akşam 29 Ekim kutlamalarına katılabiliriz) Toplam yürüyüş 10 km.

 

30 Ekim Cuma Kahvaltı sonrasında konakladığımız tesisten aracımızla Boğaziçi köyüne (380 mt) ulaşacağız. Erken kalkacağımız bu gün etkinliğimizin en zor parkurunu yürüyeceğiz. Sydyma antik kentine kısa bir tırmanışla ulaşacağız. Antik kent ile içiçe geçmiş köyü görecek ve orman yolunu kullanarak Bel ve ardından Belceğiz’e ulaşacağız. denizden 600 metre yukarıda bulunan 1-2 eski köy evi bulunan bu bölgeden geçerek deniz kenarında bulunan Gavurağılı’na doğru inişe geçeceğiz. Burada aracımızla buluşacağız. İsteyenler burada denize girebilir. Akşam yemeği otelimizde. Toplam yürüyüş 16-18 km.

 

31 Ekim Cumartesi; Kahvaltı sonrasında Aracımızla Apollania Antik kentine ulaşacağız ve Antik kent kalıntıları arasında zaman zaman orman zaman zaman makilik arazi üzerinden Aperlai Antik Kenti’ne ulaşacağız. Meşhur Turtle House ve batık antik kent kalıntılarının olduğu bu koyu çok seveceksiniz. Program öncesi karar vermek üzere burada 2 alternatifimiz var.

1- Yürüyüşü burada bitirerek yakın bir koydan bizi alacak bir tekne ile Kekova koyları ve batık kentler arasında yüzme molaları vereceğimiz tekne turu ile Kale köyü görerek Kekova’ya ulaşabiliriz.

2- Parkurun kalan kısmını (6 km) yürüyerek doğrudan Kekova’ya ulaşabiliriz.

Akşam yemeği otelimizde. Toplam yürüyüş 10 km yada 16 km.

 

1 Kasım Pazar Bugün 2 alternatifimiz var.

1) Geç kahvaltı ile otelin terasının keyfini çıkarır saat 10:00 gibi yola çıkarız ve yolda Bezirgan yaylası ve tarihi ambarları görürüz.

2) Sabah erken kahvaltı sonrası otelimizden ayrılır ve Patara Plajına gideriz. İsteyenler Patara Antik kentini gezebilir, dileyenler denize girebilir. Saat 10:30’a kadar denizin tadını çıkarır ve yola çıkarız.

Her iki seçenektede yol üzerinde Elmalı kasabasında bulunan tarihi bir restoranda geç öğle yemeği yiyeceğiz. Molalarla akşam 23:00-24:00 gibi İstanbul’a gelmiş olmayı umuyoruz.

Durduğumuz ara durakları etkinlik kaydını oluştururken seçebilirsiniz.

Araç Durakları:                                                
21:00 İncirli
21:15 Mecidiyeköy
21:20 Yıldız Sait Çiftçi
21:45 Kadıköy Evlendirme
21:50 Göztepe
21:55 Kozyatağı
22:00 Bostancı
22:10 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

 

Kesin hareket saatleri faaliyetten önceki gün mail ile bildirilecektir. Belirtilen saatler yaklaşık saatlerdir.

 

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir. Araçlarımız trafik vs. nedenlerle gecikebilir.

 

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 10240 numaralı Seyahat Acentası organizasyonudur.

Single farkı kişi başı 200 TL’dir. Rehberler sayıya dahil değildir. 

Fiyata Neler Dahil;

İstanbul gidiş dönüş ulaşım

Bütün ara transferleri

3 Akşam yemeği ve 3 kahvaltı (1. gün kahvaltı ve yolda alınan yemekler hariçtir)

2 kişilik odalarda konaklama (single farkı 3 gün için 200 TL)

Rehberlik

Zorunlu seyahat sigortası

 

Dahil Olmayanlar

1. gün kahvaltı

Öğle yemekleri

Bütün yemeklerde alınan içecekler

Ören yeri giriş ücretleri ve kişisel harcamalar.

Dahil olanlar bölümünde belirtilmeyen bütün kalemler

Tekne turu

 

Önemli Not: Araç ve konaklama tesisi organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Kaydolduktan sonra sağlıkta dahil her ne sebeple olursa olsun yapılan iptallerde yerinize birisini bulamamamız yada faaliyete gelmemeniz durumunda ön ödeme iadesi yapılmaz ve faaliyet ücretinin tamamı katılımcıdan alınır.

Yürüyüşler için tshirt, havaya bağlı yağmurluk ve polar üst, yürüyüş pantolonu veya şort, rahat botlar, küçük sırt çantası, mutlaka güneş gözlüğü-güneş kremi ve şapka,  isteğe bağlı baton (çok işinize yarar) ve tozluk (istek dahilinde), yürüyüşlerde yüzme molalarında ve denizde kullanmak için havlu, mayo, şort vs.

 

Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir.

Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir. Faaliyet öncesinde mesaj ile araç durakları ve saatleri, araç iletişim bilgileri bildirilecektir. Faaliyete eklediğiniz yada kaydını yaptırdığınız misafirlerinizin etkinliğe gelmesi ve araç bilgilerine ulaşması misafiri ekleyenin sorumluluğundadır. Lütfen misafirlerinizin isimlerini, tc numaralarını ve telefon numaralarını kayıt sırasında doğru olarak veriniz.

 

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

 

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

 

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.
Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

 

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

 

ETKİNLİK KURALLARI  

1- Araca binerken ateş ölçümü yapılacak ve 37.8 derece üzerinde ateşi olanlar araca alınmayacaktır.
2- Öksürük vb soğuk algınlığı belirtisi gösterenler araca alınmayacaktır.
3- Araçlarda yolculuk süresince maske takılması zorunludur ve yolculuk süresince araçta yiyecek ve içecek tüketilmeyecektir.

4- Araçlarda en fazla koltuk kapasitesinin %50’si kadar yolcu olacak ve herkes tek oturacaktır. (Soyadı tutanlar beraber oturabilir)

5- Yolculuk esnasında sadece araç içindeki havayı soğutarak çalışan araç klimaları çalıştırılmayacak ve aracımız sürekli olarak dışarıdan içeriye temiz hava veren havalandırma sistemleri veya sunroof ve açılabilen camlar ile havalandırılacaktır.
6- Yürüyüş sırasında verdiğimiz molalarda Buff, eşarp veya maske ile ağız kapatmak zorunludur.
7- Yürüyüş sırasında yiyecek, içecek veya ekipman paylaşımı (kıyafet ve el ile temas edilen her şey) olmayacak.
8- Etkinliğe katılan herkes bu kuralları kabul etmiş sayılır ve kuralları ihlal edenler sonraki etkinliklere alınmazlar.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0