Arka Planı
Göster/Gizle
FRİG VADİSİ AFYON ETABI YÜRÜYÜŞÜ

FRİG VADİSİ AFYON ETABI YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 1 Ekim 2021 , Cuma Saat: 23:55 | 21:00 Arası
Süre : 1 GECE 2 GÜN
Kontenjan : 16 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 0
Nerede : Afyon İhsaniye
Not :

Frig Vadisi Afyon parkurlarında buram buram tarih içinde bir yürüyüş

Bu programımız boyunca tarihi ve doğal güzellikleri ile ünlü Frig Vadisin de çok özel parkurlarda yürüyeceğiz. Friglerin izinde değişik bir coğrafyada yürüyüşler yapacağız. Afyon parkurları bütün Frig Vadisi rotalarının en çok tarihi anıtlar ve ilginç doğa oluşumları barındıran bölümlerini oluşturuyor. Arog filminin çekildiği film seti, Emre göl, Göynüş vadisi, Burmeç Anıtı, Demirli Kalesi, Maltaş Anıtı, Aslankaya Anıtı, peri bacaları saymakla bitiremeyeceğim kadar çok tarihi ve doğal güzellikleri yürüyüş parkurlarımızda göreceğiz. Programı özellikle sıcakların azalması için Ekim ayına aldık çünkü alıştığımız orman yürüyüşlerinden çok fraklı bir coğrafyada olacağız.

Frig vadisinde bu yıl yapacağımız etkinlikte 1 yıl önce açılan yerel bir butik otelde olacağız.

 

PROGRAM

1 Ekim Cuma gecesi saat 24:00 de İncirliden hareket edeceğiz.

1.gün 2 Ekim Cumartesi günü konaklayacağımız otelde olacağız. Kahvaltı için bir organizasyon yapacağız, duruma göre kahvaltı öncesi ya da sonrası otele yeleşip hemen yürüyüş rotamıza başlayacağız. Yürüyüş öncesi 15 dakikalık bir araç yolculuğumuz olacak. Bugün parkurumuz 18 km civarında. Akşam yemeğimiz otelde ya da yakında bir kasabada olacak. Etkinlik öncesi beraber karar veririz.
 

2. Gün 3 Ekim Pazar Sabah kahvaltımızı otelde rahat rahat alı otelden ayrılacağız. Bu gün yürüyüş/gezi tadında bir gün olacak. Görülmesi gereken yerlerin bazılarına araçla gideceğiz, zaman zaman 2-3 km’lik kısa yürüyüşlerimiz olacak. Bu gün Göynüş vadisi, Maltaş Anıtı ve Ayazini gibi çok özel bölümleri göreceğiz. Saat 15:00-16:00 gibi dönüş için yola çıkacağız. 21:00 gibi İstanbul’da olmayı umuyoruz.

 

Lütfen Dikkat;

  • Araçlarımızda tam kapasite ile oturulmaktadır. 2 kişilik koltukta yalnız oturmak isteyenler fiyat farkı ödeyerek tek başına oturabilir. (Bknz: Fiyat Bilgisi)

  • Kayıt olan kişilerin Hes Kodu kontrolu etkinlik öncesinde tarafımızdan yapılmaktadır.

  • Ateş ölçümü araçta yapılacaktır.

  • Yolculuk süresince maske takılması zorunludur.

  • Fiyatlarımız katılım sayısına göre değişiklik göstermektedir. (Bknz: Fiyat Bilgisi)

  • Araç Durakları
  • Gerekli Malzemeler
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Uyarılar
  • Parkur Fotoğrafları

Durduğumuz ara durakları etkinlik kaydını oluştururken seçebilirsiniz.

Araç Durakları:
23:55 İncirli
00:15 Mecidiyeköy
00:20 Yıldız Sait Çiftçi
00:40 Kadıköy Evlendirme
00:45 Göztepe
00:50 Kozyatağı
00:55 Bostancı
01:00 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Kesin hareket saatleri faaliyetten önceki gün mail ile bildirilecektir. Belirtilen saatler yaklaşık saatlerdir.

 

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir. Araçlarımız trafik vs. nedenlerle gecikebilir.

 

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 11339 numaralı Bigbam Travel Seyahat Acentası organizasyonudur.

Yürüyüş malzemeleri; yürüyüş botu, isteğe bağlı baton, 1,5lt su, küçük sırt çantası ve yağmurluk, kumanya.

2. gün için rahat kıyafetler. Otelimizde her odada duş ve tuvalet, havlu,saç kurutma makinesi vs. bulunmaktadır.

Belirtilen fiyat rehberler hariç 20 kişi ve üzeri katılımlarda geçerlidir. Daha az katılım halinde 60 TL fiyata ilave olunur. 

 

Tek kişi oturarak gitmek isteyenler için fiyat farkı 300 TL dir.

 

Fiyata Neler Dahil

İstanbul-Afyon İhsaniye gidiş dönüş ulaşım

Yürüyüşlerin transferleri

2 kişilik odalarda 1 gece konaklama

2.gün kahvaltı

Zorunlu seyahat sigortası
 

Dahil olmayanlar

1.gün kahvaltı ve akşam yemeği

Öğle yemeği ve atıştırmalıklar

Ören yeri ve milli park giriş ücretleri

Özel harcamalar

 

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, bu tarihten sonra sağlıkta dahil herhangi bir nedenle katılım iptali, faaliyete gelmeme yada sabah geç kalarak araca yetişememe durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır. 

UYARILAR

Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir. Faaliyet öncesinde mesaj ile araç durakları ve saatleri, araç iletişim bilgileri bildirilecektir. Faaliyete eklediğiniz yada kaydını yaptırdığınız misafirlerinizin etkinliğe gelmesi ve araç bilgilerine ulaşması misafiri ekleyenin sorumluluğundadır. Lütfen misafirlerinizin isimlerini, tc numaralarını ve telefon numaralarını kayıt sırasında doğru olarak veriniz.

 

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

 

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

 

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.
Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

 

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0