Arka Planı
Göster/Gizle
KELTEPE ALTIOLUK YAYLASI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

KELTEPE ALTIOLUK YAYLASI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 26 Eylül 2021 , Pazar Saat: 06:30 | 16:30 Arası
Süre : 5 Saat ( Yürüyüş Süresi)
Kontenjan : 27 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 0
Nerede : Sapanca Maşukiye
Not :

Yüksek rakımlı yaylalarda bu hafta İstanbul'a daha yakın bir bölgedeyiz.

Bu etkinlik minumum 12 kişlik katılımda yapılacaktır.

Hava sıcaklıkların azalmaya başlaması ve dönen mevsimle beraber İstanbu’a yakın yüksek rakımlı yaylalarda yürümeye başlıyoruz. Hafta sonu Pazar günü Sapanca Maşukiye Keltepede bulunan nefis yaylalarda olacağız. 1400 metre yükseklikte serin yaylalarda nefis Kayın, Göknar ve Ladin ormanları ve yaylalar arasında keyifli bir yürüyüş yapacağız. Yaklaşık 15 km civarında olan parkurumuzda Mollayakup çayırından Geyikçayırına orman içi patikalardan geçeceğiz. Orman içinde gizli bir manzara noktasına ulaşacağız ve Tahtalı dağlarından Uludağ’a kadar uzanan nefis manzara eşliğinde zaman zaman çayırlar zaman zaman orman içi patikalarla Altıoluk yaylasına ulaşacğaız. Yürüyüşümüz Kuzuyayla’da son bulacak.
 

Program: 06:30 da İncirli’den başlayarak yola çıkacağız. Sabah yol üzerinde kahvaltı ve alışveriş için mola vereceğiz. Parkur başına ulaştıktan sonra yürüyüşümüzü yapacağız ve akşam yemeği molası ile dönüşe geçeceğiz.


 

1) 0532 792 49 39 Faik Kayhan’a Whatsapp ile HES KODU, ad-soyad, telefon numaranız, bineceğiniz durak, kan gurubunuz, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerinizi gönderebilirsiniz.

 

2) www.dagtrek.com internet sitemize üye olabilir ve etkinliğe sitemizden katılabilirsiniz.


 

Lütfen Dikkat;

 • Araçlarımızda tam kapasite ile oturulmaktadır. 2 kişilik koltukta yalnız oturmak isteyenler fiyat farkı ödeyerek tek başına oturabilir. (Bknz: Fiyat Bilgisi)

 • Yeni pandemi yönetmeliğine göre istanbul dışı faaliyetlerimize aşı olmayanlar PCR tesit yaptırarak katılabilirler.

 • Kayıt olan kişilerin Hes Kodu kontrolu etkinlik öncesinde tarafımızdan yapılmaktadır.

 • Ateş ölçümü araçta yapılacaktır.

 • Yolculuk süresince maske takılması zorunludur.

 

Lütfen Dikkat, Ücretlerimiz katılım sayısına göre değişiklik göstermektedir. Lütfen fiyat bilgisi bölümünü okuyunuz.

 • Araç Durakları
 • Gerekli Malzemeler
 • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
 • Uyarılar
 • Parkur Fotoğrafları

Durduğumuz ara durakları etkinlik kaydını oluştururken seçebilirsiniz.

Araç Durakları:
06:30 İncirli
06:40 Mecidiyeköy
06:45 Yıldız Sait Çiftçi
07:00 Kadıköy Evlendirme
07:05 Göztepe
07:10 Kozyatağı
07:15 Bostancı
07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

 

Kesin hareket saatleri faaliyetten önceki gün mail ile bildirilecektir. Belirtilen saatler yaklaşık saatlerdir.

 

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir. Araçlarımız trafik vs. nedenlerle gecikebilir.

 

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 11339 numaralı Bigbam Travel Seyahat Acentası organizasyonudur.

Gerekli malzemeler

Yürüyüş için bot ve tercihen tozluk,

yürüyüş kıyafetleri (rahat spor tshirt, pantolon, tayt ya da şort),

bir polar ceket ve tedbiren yağmurluk ya da panço,

küçük sırt çantası,

1 litre su, atıştırmalık veya kumanya.

Araçta bırakmak üzere yürüyüş sonunda giymek için yedek kıyafetler ve ayakkabı.

Belirtilen fiyat 22 kişi ve üzeri katılımlarda geçerlidir, daha az katılım halinde 20 TL ilave edilir. Tek kişi oturmak isteyenler için ücret geçerli fiyatın 2 katıdır.

 

Fiyata Neler Dahil:
Ulaşım
Acente maliyetleri ve rehberlik

 

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, bu tarihten sonra sağlıkta dahil herhangi bir nedenle katılım iptali, faaliyete gelmeme yada sabah geç kalarak araca yetişememe durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır. 

ETKİNLİK KURALLARI  

1- Araca binerken ateş ölçümü yapılacak ve 37.8 derece üzerinde ateşi olanlar araca alınmayacaktır.
2- Öksürük vb soğuk algınlığı belirtisi gösterenler araca alınmayacaktır.
3- Araçlarda yolculuk süresince maske takılması zorunludur ve yolculuk süresince araçta yiyecek ve içecek tüketilmeyecektir.

4- Araçlarda en fazla koltuk kapasitesinin %50’si kadar yolcu olacak ve herkes tek oturacaktır. (Soyadı tutanlar beraber oturabilir)

5- Yolculuk esnasında sadece araç içindeki havayı soğutarak çalışan araç klimaları çalıştırılmayacak ve aracımız sürekli olarak dışarıdan içeriye temiz hava veren havalandırma sistemleri veya sunroof ve açılabilen camlar ile havalandırılacaktır.
6- Yürüyüş sırasında verdiğimiz molalarda Buff, eşarp veya maske ile ağız kapatmak zorunludur.
7- Yürüyüş sırasında yiyecek, içecek veya ekipman paylaşımı (kıyafet ve el ile temas edilen her şey) olmayacak.
8- Etkinliğe katılan herkes bu kuralları kabul etmiş sayılır ve kuralları ihlal edenler sonraki etkinliklere alınmazlar.

UYARILAR

Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir. Faaliyet öncesinde mesaj ile araç durakları ve saatleri, araç iletişim bilgileri bildirilecektir. Faaliyete eklediğiniz yada kaydını yaptırdığınız misafirlerinizin etkinliğe gelmesi ve araç bilgilerine ulaşması misafiri ekleyenin sorumluluğundadır. Lütfen misafirlerinizin isimlerini, tc numaralarını ve telefon numaralarını kayıt sırasında doğru olarak veriniz.

 

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

 

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

 

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.
Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

 

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0