Arka Planı
Göster/Gizle

Faik Kayhan

1976 Yozgat Çayıralan doğumluyum. 2100 metrelere varan yaylaları ve güzel insanlarıyla memleketimin ormanlarla kaplı dağlarında doğa ile ilk deneyimlerimi çocukluğumdan itibaren yaşadım. Çocukluğumun ilk zamanlarında bütün tatillerim üniversite yıllarına kadar arkadaşlarımla dağlarda, yaylalarda ve ormanlar içinde geçti.

 

1993 yılından bu yana doğa sporları ile ilgileniyorum. 2006 yılına kadar doğa yürüyüşü, kampçılık ve doğada hayatta kalma teknikleri ile ilgilendim. 2006 yılından sonra başlayan yüksek dağlar ve dağcılık merakım sonucunda 2007 yılında bu yana aktif olarak dağcılık ile de ilgileniyorum. Pek çok dağcılık kulübünde kurucu üyelik, çeşitli yönetim kurulları üyeliği, Doğa yürüyüşü ve Dağcılık Faaliyetleri Liderliği, Dağcılık ve Kampçılık Eğitimi Dersleri, Eğitim Kampları Liderliği görevleri aldım. 500’den fazla katılımcı, yardımcı rehber veya faaliyet lideri olarak doğa yürüyüşü, kamp ve dağcılık faaliyetinde bulundum.

 

Ağrı, Erciyes, Kaçkar, Demirkazık, Kaldı, Alaca, Hasan, Kızlar Sivrisi vb. pek çok dağın yer aldığı 100’den fazla yaz – kış tırmanışı ve eğitim kampına katıldım. Türkiye Dağcılık Federayonu Dağcılık ve Arama Kurtarma eğitimlerini tamamladım.

 

İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü mezunuyum. Aslen bir tarih öğretmeniyim ancak staj dışında hiçbir okulda öğretmenlik görevi almadım.

 

Okul yıllarım boyunca özellikle eskiçağ tarihine olan sevgim yüzünden Arkeoloji, Prehistorya, Klasik Yunan Filolojisi ve Protohistorya gibi bölümlerden dersler aldım. 1995 ve 1996 yıllarında İstanbul Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Mehmet Özsait başkanlığında yapılan Isparta Harmanören Arkeoloji kazılarında ve Göller bölgesinde yürütülen 4 farklı yüzey araştırmasında görev aldım.

 

Reklam ajanslarında Ona, Tang, Jacobs, Barilla, Tat, Colgate, Finansbank, Pantene gibi pek çok markanın lansmanında saha direktörü olarak görev aldım. 1999-2000 yıllarında Efes Pilsen, 2002-2005 yıllarında Yapı Kredi gibi şirketlerin satış destek departmanlarında yöneticilik yaptım. 200-2010 yıllarında Bilge Adam’da Pazarlama Müdürlüğü,2011-2012 yıllarında da 1 yıla yakın bir süre tatil.com’da Pazarlama Müdürlüğü yaptım.

 

2006-2007 yıllarında Sabriye Çelik tarafından verilen Temel Fotoğrafçılık ve Belgesel Fotoğrafçılık atölyelerine katıldım.

 

Hali Hazırda danışmanlık yaptığım şirketler aracılığı ile Türkiye’nin önemli şirketlerine verilen Outdoor Training ve Yaşayarak Öğrenme eğitimlerinde koçluk ve takım liderliği yapıyorum.

 

Dağcılık, Doğa Yürüyüşü, yeni yerler görmek ve keşfetmek en büyük tutkumdur. Yıllarca eğitimini aldığım Tarih ve Arkeoloji ve tabii fotoğraf diğer uğraşı alanlarım…

 

Foto Galeri

Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0