Arka Planı
Göster/Gizle

Dağcılık Faaliyetleri

lk kez dağa gittiğinizde benim burada ne işim var diye düşünürsünüz. Şehre döndükten hemen sonra tekrar ne zaman gideceğinizi düşünmeye başlarsınız. Tutkularınız, egolarınız, sevinçleriniz, hüzünleriniz, öncelikleriniz, boşverdikleriniz, riskleriniz, keyifleriniz, acılarınız… Kısacası yaşam biçiminiz baştan sona değişir. Yeni bir yaşam biçimi olur “Dağcılık”.

eznevit_denemeNe kadarını yapabilirim diye düşünmeyin, hayatınızda bir kere olsun bir zirveye dokunmanın keyfini sizde yaşayın. Dağcılık doğa ile savaşmak değil, kişinin kendisi ile mücadele etmesidir. Siz de zincirlerinizi kırın, dağlarda olmanın heyecanını ruhunuzun  özgürlüğü ile birleştirin.

Haftasonu faaliyetlerimizle Erciyes, Aladağlar, Hasan Dağı, Antalya Bey Dağları, Afyon Sultan Dağı, Uludağ, Ilgaz Dağı ve bunun gibi Türkiye’nin pek çok dağına beraber tırmanabiliriz. Genellikle yaz aylarında yapılan organizasyonlarımız ile Kaçkar Dağları, Aladağlar, Ağrı Dağı gibi Türkiye dağlarında 1 haftaya varan sürelerde özel tırmanışlar da yapıyoruz. Yine dünya dağlarından belirlediğimiz dağlarda da özel tırmanış programlarımız olacaktır.

Bazı faaliyetler yeni başlayanlar ve az deneyimi olanlar için tecrübe edinme ve yeni bilgiler edinme olanağı sunacak şekilde tasarlanır. Ancak katılımcıların “Dağcılık Eğitimi” almış olmaları özellikle tavsiye edilir.

Dağcılık faaliyetleri fiziksel ve zihinsel kondisyon yanında eksiksiz donanım gerektirir. Bazı faaliyetlerde deneyimli olmak zorunludur.

agrı_zirve

 

Foto Galeri

Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0