Arka Planı
Göster/Gizle

Dağcılık ve Kampçılık Uygulama Kampları

Dağlarda olmak ve bir dağın doruğuna ulaşmayı denemek özel donanımlar, yeterli bilgi seviyesi, fiziksel ve zihinsel kondisyon gerektirir. Bu da ancak uygulama ile elde edilir. Bu amaçla hazırladığımız kamplarımızda bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

uludağTemel Kampçılık, Dağcılık ve Doğa Sporları Kampı: Hafta sonları yaptığımız bu kamplarda dağcılık veya kampçılık özelinde temel bilgilere ulaşabilirsiniz. Kamp alanının müsaitliğine göre teorik anlatımlar ve pratik uygulamaların bir arada sunulduğu bu kamplarımızda 2 gün içinde temel düzeyde bilgi ve donanıma sahip olma şansınız bulunmaktadır.

Dağcılık uygulama kampına gitmeden önce ve malzeme yatırımı yapmadan kampta bir gece geçirmenin deneyimini yaşayacaksınız. Burada öğrendiklerinizi, dağcılık uygulama kampında hayata geçirebilirsiniz.

dedegöl_1Yaz Dağcılığı Uygulama Kampı: Hafta sonu faaliyeti ile gittiğimiz ve dağcılık uygulama kampı niteliği taşıyan kamplarımızda Dedegöl, Uludağ, Sultandağı gibi dağlarımızda temel dağcılık bilgilerinizi uygulama şansı bulabilirsiniz. Dağda kendi kampınızı kurarak, kendi çadırınızda kendi ihtiyaçlarınızı karşılar ve bir dağ tırmanışına katılarak gerçek bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Kış Dağcılığı Uygulama Kampı: Kış aylarında dağlarda olmak apayrı bir donanım ve bilgi seviyesi gerektirir. Bu ihtiyaçlarınızı anlayıp kışın dağda olmanın gerekliliklerini temel düzeyde öğrenebileceğiniz bu kamplarımız kış aylarında ve yılda 1 veya 2 kere düzenlenmektedir. Krampon ve kazma teknikleri, kış kampçılığı uygulamaları öğrenebileceğimiz temel konular içinde yer alır.

uludağ_kış

 

Foto Galeri

Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0